Body&Mind Retreat – 7-10.09 | Ojrzanów

Joga, medytacje, relaksacje, warsztaty psychoedukacyjne, przyroda i dobre towarzystwo. Oto nasza propozycja na wrzesień! Zapraszamy na przedłużony weekend, w trakcie którego będziesz mieć okazję praktykować jogę w stylu flow, odpoczywać na jodze nidrze oraz uczyć się o sobie i o ludzkim umyśle ( a także emocjach, ciele..) podczas warsztatów psychoedukacyjnych. To wszystko w pięknym Ojrzanowie, gdzie można w czasie wolnym machać nogami na pomoście, spacerować, głaskać koty i prowadzić filozoficzne lub zgoła mniej poważne rozmowy przy kawie.

PROGRAM (może ulec drobnym zmianom)

Czwartek, 7.09

Od 16:00 – przyjazd

18:00-19:30 – joga Slow Flow + relaksacja prowadzona (Agata + Klaudia)

19:30 – kolacja

20:00 – przywitanie i zapoznanie

Piątek, 8.09

8:00 9:15 – poranna joga Flow (Agata)

9:15 – śniadanie

12:00 – warsztat Body & Mind (Agata) – dowiesz się: jak działa nasz bardzo stary mózg w bardzo nowoczesnym świecie, czego nie powiedzieli Ci w szkole o emocjach, w jaki sposób praca z ciałem może wesprzeć zdrowie psychiczne.

14:00 – obiad

17:30: czas wolny lub sesja jogi dla chętnych: filozofia&ucieleśnienie

19:00 – kolacja

20:00 – łagodna sesja oddechu i Joga Nidra (Klaudia)

Sobota, 9.09

8:00 – 9:15 – poranna joga Flow (Agata)

9:15 – śniadanie

12:00 – warsztat Body&Mind (Agata) – nauczysz się jak lepiej radzić sobie z emocjami, dowiesz się jak budować pewność siebie oraz poczucie sprawczości

14:00 – obiad

17:30 – łagodna sesja asan, oddechu i Joga Nidra (Klaudia)

19:00 – kolacja

20:00 – wolny lub wspólny wieczór :)

Niedziela, 10.09

8:00-9:15 – poranna joga Yang to Yin (Agata+Klaudia)

9:15 – śniadanie

12:30 – medytacja, Q&A i podsumowanie wyjazdu

14:00– obiad

MIEJSCE

Zagroda Ojrzanów to miejsce położone wśród ostępów lasów Młochowskich, 30 km od Warszawy, z dala od miejskiego zgiełku.Okoliczne tereny to wspaniałe trasy rowerowe i wiele szlaków pieszych. Często można spotkać tu jastrzębie, bażanty , czaple, sarny i daniele. Piętrowy dom: ­wnętrze przytulne, obrazy, stary kaflowy piec i wygodne meble. Z tarasów rozciąga się widok na okolicę: pastwisko owiec i kóz, wybieg koni i osła, dalej stawy o pow. 4 ha. Kuchnia serwuje pyszne wegetariańskie potrawy. Jogę będziemy praktykować w pięknej, przeszklonej sali.http://www.zagroda.ojrzanow.com/

CENA

1590 zł W cenie: 3 noclegi w pokojach 2 – 3 osobowych, wegetariańskie posiłki, zajęcia jogi, warsztaty tematyczne. Dojazd należy zorganizować we własnym zakresie. Czasem jest możliwość dogadania się i wspólnej podróży z innymi uczestnikami.

Na miejscu jest możliwość skorzystania z masażu (dodatkowo płatne)

ZAPISY

agata@poczujsielepiej.pl

Rezerwacja miejsca następuje po wpłaceniu bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł na numer konta przesłany w mailu.

KTO PROWADZI

Agata Ucińska

Joga jest dla mnie bezcennym sposobem na poznanie siebie, rozwijanie łagodności i sprawczości zarazem. Kiedy uczę, ważne jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni i przyjaznej atmosfery. Interesuje mnie, co współczesna nauka mówi o jodze, medytacji i dbaniu o siebie. Bliska jest mi tematyka neuroróżnorodności (spektrum autyzmu/ADHD). Jeśli chodzi o formalności – jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki na UW, studiów podyplomowych “Relaksacja i Joga” na warszawskiej AWF, oraz psychologii na Uniwersytecie SWPS. Ukończyłam kurs nauczycielski w Trimurti Yoga w Indiach (200 h Yoga Alliance), a także trzy edycje Strala Intensive Training z Tarą Stiles i Michaelem Taylorem.Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć, warsztatów, wyjazdów oraz szkoleń. Razem z Karoliną Krawczyk-Sharmą, założycielką Trimurti Yoga, prowadzimy w Polsce szkolenia nauczycielskie. Lubię również uczyć online. Jako psycholożka pracuję w gabinecie Psychoterra Cognita prowadząc sesje psychoedukacji oraz wsparcia psychologicznego, a także treningi umiejętności. Zdobywam również doświadczenie na oddziale psychiatrycznym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

Klaudia Osika

Klaudia jest nauczycielką jogi nidry i vinyasy. Od ponad dziesięciu lat uprawia i uczy się jogi, wciąż doskonaląc swój warsztat. Kurs nauczycielski zrobiła w Rishikesh, w Indiach, a jogi nidry uczyła się z programem My Vinyasa Practice. O jodze mówi tak:„To dla mnie bardzo cenne i złożone narzędzie – kompas, który pomaga mi znaleźć ukojenie i kontakt ze sobą. Na początku była dla mnie jedynie praktyką połączenia ruchu z oddechem. Dziś coraz częściej odkrywam jogę poza matą – w uważności, pracy z emocjami, wycofaniu się do wewnątrz i czułym podejściu do siebie, innych i życia w ogóle.Nauczycielką jogi jestem od dwóch lat. Nauczycielką w ogóle – od zawsze. Jeszcze niedawno uczyłam angielskiego w warszawskim liceum. To ważny kawałek mojego życia, który pokazał mi, że to uczniowie są naszymi największymi nauczycielami. Tak więc ucząc Ciebie, sama nieustannie uczę się siebie.Głęboko wierzę, że joga jest dla każdego, bez względu na wiek i możliwości. Wyznaję zasadę, że każdy ma w sobie swojego wewnętrznego nauczyciela, głos intuicji, który podpowiada jak praktykować, gdzie postawić granicę, a kiedy eksplorować i wychodzić ze strefy komfortu, a my nauczyciele jogi jesteśmy tylko przewodnikami po tym świecie.Na moich zajęciach jogi nidry zapraszam Cię do podróży w głąb siebie. Joga nidra to szczególnie inkluzywna joga, sprzyjająca pracy ze sobą i głębokiej regeneracji. Nazywa się ją pięknie sztuką niedziałania, bo jest formą prowadzonej medytacji. Na zajęciach najpierw miękko i z uważnością pracujemy z ciałem, by potem wylądować w błogiej prowadzonej relaksacji.”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *