Nauczyciel jogi w XXI wieku – warsztaty 28.08-3.09, Ojrzanów

Przed nami ostatni moduł kursu nauczycielskiego organizowanego wspólnie z Karoliną Sharmą, a jednocześnie warsztaty dla już uczących nauczycieli jogi, chcących uzupełnić swój warsztat o najnowszą wiedzę. W programie sesje jogi Vinyasy i Yin, medytacje i warsztaty tematyczne skupione wokół metodyki nauczania, najnowszej wiedzy z zakresu fizjologii, anatomii i psychologii, a także namysłu nad zastosowaniem filozofii jogi współcześnie. Gościem specjalnym tego wyjazdu będzie doświadczony fizjoterapeuta Marcin Uciński.

Dla kogo:


przyszłych nauczycieli jogi
osoby zainteresowane jogą i chcące pogłębić swoją praktykę
nauczycieli jogi i różnych form ruchu (istnieje możliwość uzyskania certyfikatu Yoga Alliance CEP 50h, dla osób, które już posiadają certyfikat 200h)
terapeutów

Program:

 • sesje jogi Vinyasy (część zajęć prowadzą uczestniczki kursu)
  sesje jogi Yin (część zajęć prowadzą uczestniczki kursu)
  techniki medytacji
  ćwiczenia oddechowe/pranayama
  laboratorium asan
 • filozofia jogi i jej współczesny kontekst
 • metodyka nauczania
 • jak indywidualizować zajęcia ( z jakimi wyzwaniami zmagają się współcześnie ludzie i z jakimi problemami przychodzą na jogę?)
 • self- care nauczyciela jogi – jak przeciwdziałać wypaleniu
 • realia uczenia – w jaki sposób może pracować nauczyciel jogi? jak promować swoje zajęcia?

Przykładowy plan dnia:

 • 7:30-9:00 – Vinyasa & pranayama
 • 9:00 – śniadanie
 • 12:00 – warsztat tematyczny
 • 14:00 – obiad
 • 17:30-19:00- joga Yin & medytacja
 • 19:00 – kolacja
 • 19:45-21:15 – warsztat nauczycielski

*Pobyt rozpoczyna się 28 sierpnia (poniedziałek) od godziny 14 (obiad) i kończy 3 września (niedziela) o 14.00;

Miejsce:

Zagroda Ojrzanów to miejsce położone wśród ostępów lasów Młochowskich, 30 km od Warszawy, z dala od miejskiego zgiełku.Okoliczne tereny to wspaniałe trasy rowerowe i wiele szlaków pieszych. Często można spotkać tu jastrzębie, bażanty , czaple, sarny i daniele. Piętrowy dom: wnętrze przytulne, obrazy, stary kaflowy piec i wygodne meble. Z tarasów rozciąga się widok na okolicę: pastwisko owiec i kóz, wybieg koni i osła, dalej stawy o pow. 4 ha. Kuchnia serwuje pyszne wegetariańskie potrawy. Jogę będziemy praktykować w pięknej, przeszklonej sali.http://www.zagroda-ojrzanow.pl/

Koszt:

 • 2800 zł ( na cenę składa się pobyt w Zagrodzie Ojrzanów płatny na miejscu + koszt szkolenia) . Dojazd we własnym zakresie.
 • mamy też parę miejsc dla osób, które chcą przyjechać rekreacyjnie i nie brać udziału we wszystkich warsztatach.

Cena zawiera:

6 noclegów (pokoje 2-3 osobowe)
wyżywienie (3 wegetariańskie posiłki dziennie)
2 sesje jogi dziennie
warsztaty tematyczne i warsztaty z fizjoterapeutą

materiały szkoleniowe

Zapisy:

agata@poczujsielepiej.pl

Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł na nr konta podany w mailu.

O prowadzących:

Agata Ucińska

Jestem nauczycielką jogi, psycholożką i pedagożką. Szkoliłam się w Indiach – w szkole Trimurti Yoga (200h Yoga Alliance). Ukończyłam podyplomowe studia Relaksacja i joga na warszawskiej AWF. Brałam też udział w trzech edycjach Strala Intensive Training pod okiem Tary Stiles i Michaela Taylora w Berlinie oraz Londynie. Kocham jogę, w której płynnie przechodzi się pomiędzy asanami, synchronizując ruch z oddechem. Joga Vinyasa relaksuje, uczy swobodnego, naturalnego poruszania się, ułatwia koncentrację na oddechu i poprawia nastrój, co bezpośrednio przekłada się na jakość codziennego życia. Atmosfera na moich zajęciach jest przyjazna, jestem otwarta na pytania i potrzeby grupy. Staram się układać program tak, żeby uczestnicy koncentrowali się na procesie, a nie na celu i jednocześnie robili postępy. Uważam, że joga to nie tylko sposób na szpagat czy bolące plecy, ale przede wszystkim wspaniałę narzędzie do poznania siebie i uzyskania spokoju w głowie. Tym chcę się dzielić. Na co dzień pracuję w Pracowni Psychoterapii Psychoterra Cognita oraz zdobywam doświadczenie (m.in. prowadząc zajęcia jogi) na oddziale psychiatrycznym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

Karolina Krawczyk-Sharma (E-RYT 500, PRYT)

Praktykuję jogę od 17 lat. Specjalizuję się w jodze terapeutycznej, prenatalnej i powięziowej (yin). Dziewięć lat temu związałam się z Indiami, gdzie założyłam i współprowadzę międzynarodową szkołę Trimurti Yoga. Dziś jesteśmy w Indiach, na Bali i w Nowej Zelandii, a w przyszłym roku otwieramy filię na Filipinach i w Ekwadorze. Około 2700 absolwentów mojej szkoły uczy i praktykuje dziś jogę w ponad 50 krajach na 5 kontynentach.Nie wierzę w dogmy i sztywne podejście – ani w jodze, ani w nauczaniu. Wierzę, że joga może być wspaniałą praktyką dla każdego i wierzę, że to od nas – nauczycieli zależy, jak możemy ją dostosować i przekazać naszym uczniom, którzy mają różne potrzeby, różne ciała, różne wrażliwości. Dlatego zostałam trenerem i uczę, jak uczyć (siebie i innych), by joga była dostosowana do potrzeb ludzi i dawała nam wsparcie.Ukończyłam wiedzę o teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2010 roku prowadzę własną firmę edukacyjną. Pracuję jako pedagożka teatru, jestem twórczynią, współtwórczynią i koordynatorką wielu projektów edukacyjnych i artystycznych. Współpracowałam dotychczas m. in. z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, Instytutem Teatralnym.Każdą wolną chwilę spędzam z Mają (indyjski beagle), której bardzo podoba się w Polsce i która pomaga nam na wyjazdach z jogą!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *