4 relaksujące pozycje jogi

Hop, hop! Mam nadzieję, że jeżeli nie chciało wam się ruszać na wiosnę, to lato okazało się wystarczająco motywujące i nie zalegacie na kanapach. Ja ostatnio nieco uszkodziłam sobie łokieć i postanowiłam odpocząć. Na szczęście joga oprócz bardzo wymagających pozycji, posiada też niesamowicie przyjemne i relaksujące asany. Jeżeli ostatnio przesadziliście z treningiem albo ktoś was wkurzył i chcecie się rozluźnić, polecam te cztery ćwiczenia.

1. Pozycja przeciągającego się szczenięcia 

IMGP0811-003

Uklęknij na podłodze. Przesuń ręce do przodu, tak aby uda i kolana utworzyły kąt 90 stopni. Oprzyj czoło na macie. Rozluźnij mięśnie karku. Staraj się wydłużać kręgosłup. Pozostań w pozycji kilka spokojnych oddechów. Według mnie jest to jedna z przyjemniejszych asan – uwielbiam to przeciąganie.

2. Pozycja dziecka

IMGP0768-002

Uklęknij na podłodze. Usiądź na piętach i delikatnie rozszerz kolana. Skłoń się w przód opierając dłonie daleko przed sobą. Połóż swobodnie głowę na macie. Przenieś ręce za siebie. Pozstań w pozycji przez 10 oddechów.

3. Pozycja szczęśliwego dziecka.

IMGP0796-002

Połóż się na plecach. Nie odrywając odcinka lędźwiowego złap za duże palce u stóp.  Jeżeli sprawia ci to trudność możesz użyć paska lub gumy do ćwiczeń (zahacz pasek o stopy, a końce przytrzymaj dłońmi). Wydłużaj kręgosłup . Możesz też przyciągnąć połączone nogi do klatki piersiowej i delikatnie się pobujać masując kręgosłup.

4.

IMGP0814

Połóż się wygodnie na macie, wydłuż kręgosłup, rozluźnij barki i szyję.  Zegnij nogi i połącz stopy. Jeżeli czujesz napięcie w kolanach – podłóż pod uda np. złożone ręczniki lub kocyki. Pozwoli to na otwarcie bioder bez ryzyka kontuzji kolana. Ręce mogą leżeć na kolanach lub na podłodze.

Niech żyje relaks!

Foto: Maciej Komorowski

 

4 thoughts on “4 relaksujące pozycje jogi”

  1. Wszystkie znam i lubię :) Nie wiem, jak nazywa się ostatnia, ale moja instruktorka mówi o niej pozycja bogini ;) To moja ulubiona i często układam się w niej przed zajęciami.

  2. Nie znałam pozycji szczęśliwego dziecka. Pozostałe stosuję bardziej na… obolały kręgosłup niż na relaks. :-) Pomagają!!! :-)

    1. esiqigué:Mcruel Hernàndez,Veig que tenim molt en comú. Jo també sé que CDC té més militants independentistes que ERC i per això dic el que dic.Jo estic ben convençut que Reagrupament farà un bon resultat, però no espero que hi hagi canvis. Tinc raons personals per pensar-ho i també per pensar que es produirà un canvi en aquests dos mesos. Jo no crec que llenci el vot ni la feina posant-me amb Reagrupament.A veure si tenim sort i les coses se’ns posen més clares.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *