BODY&MIND Yoga School, 22.08-28.08, Zagroda Ojrzanów

BODY&MIND Yoga School to pierwszy moduł kursu nauczycielskiego organizowanego wspólnie z Karoliną Sharmą. 7-dniowe warsztaty, podczas których będziemy eksplorować temat połączenia ciała i umysłu. W programie sesje jogi Vinyasy i Yin, medytacje i warsztaty tematyczne skupione wokół funkcjonowania układu nerwowego, powięzi, świadomości ciała i oddechu.

Dla kogo:


przyszłych nauczycieli jogi
osoby zainteresowane jogą i chcące pogłębić swoją praktykę
nauczycieli jogi i różnych form ruchu (istnieje możliwość uzyskania certyfikatu Yoga Alliance CEP 50h, dla osób, które już posiadają certyfikat 200h)
terapeutów

Program:

sesje jogi Vinyasy
sesje jogi Yin
techniki medytacji
ćwiczenia oddechowe/pranayama
rola uważności i oddechu
stres, regulacja emocji, trauma
powięź i świadomość ciała

laboratorium asan
warsztaty nauczycielskie

Przykładowy plan dnia:

  • 7:30-9:00 – Vinyasa & pranayama
  • 9:00 – śniadanie
  • 12:00 – warsztat tematyczny
  • 14:00 – obiad
  • 17:30-19:00- joga Yin & medytacja
  • 19:00 – kolacja
  • 19:45-21:15 – warsztat nauczycielski

*Pobyt rozpoczyna się 22 sierpnia (poniedziałek) od godziny 14 (obiad) i kończy 28 sierpnia (niedziela) o 14.00;

Miejsce:

Zagroda Ojrzanów to miejsce położone wśród ostępów lasów Młochowskich, 30 km od Warszawy, z dala od miejskiego zgiełku.Okoliczne tereny to wspaniałe trasy rowerowe i wiele szlaków pieszych. Często można spotkać tu jastrzębie, bażanty , czaple, sarny i daniele. Piętrowy dom: wnętrze przytulne, obrazy, stary kaflowy piec i wygodne meble. Z tarasów rozciąga się widok na okolicę: pastwisko owiec i kóz, wybieg koni i osła, dalej stawy o pow. 4 ha. Kuchnia serwuje pyszne wegetariańskie potrawy. Jogę będziemy praktykować w pięknej, przeszklonej sali.http://www.zagroda-ojrzanow.pl/

Koszt:

  • 2800 zł ( na cenę składa się pobyt w Zagrodzie Ojrzanów płatny na miejscu + koszt szkolenia) . Dojazd we własnym zakresie.
  • mamy też parę miejsc dla osób, które chcą przyjechać rekreacyjnie i nie brać udziału w warsztatach nauczycielskich: 2500 zł (zapraszamy osoby z min, półrocznym doświadczeniem w jodze)

Cena zawiera:

6 noclegów (pokoje 2-3 osobowe)
wyżywienie (3 wegetariańskie posiłki dziennie)
2 sesje jogi dziennie
warsztaty tematyczne

oraz warsztaty nauczycielskie i materiały szkoleniowe dla osób uczestniczących w kursie nauczycielskim

Zapisy:

agata@poczujsielepiej.pl

Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł na nr konta podany w mailu.

O prowadzących:

Agata Ucińska

Jestem nauczycielką jogi, psycholożką i pedagożką. Szkoliłam się w Indiach – w szkole Trimurti Yoga (200h Yoga Alliance). Ukończyłam podyplomowe studia Relaksacja i joga na warszawskiej AWF. Brałam też udział w trzech edycjach Strala Intensive Training pod okiem Tary Stiles i Michaela Taylora w Berlinie oraz Londynie. Kocham jogę, w której płynnie przechodzi się pomiędzy asanami, synchronizując ruch z oddechem. Joga Vinyasa relaksuje, uczy swobodnego, naturalnego poruszania się, ułatwia koncentrację na oddechu i poprawia nastrój, co bezpośrednio przekłada się na jakość codziennego życia. Atmosfera na moich zajęciach jest przyjazna, jestem otwarta na pytania i potrzeby grupy. Staram się układać program tak, żeby uczestnicy koncentrowali się na procesie, a nie na celu i jednocześnie robili postępy. Uważam, że joga to nie tylko sposób na szpagat czy bolące plecy, ale przede wszystkim wspaniałę narzędzie do poznania siebie i uzyskania spokoju w głowie. Tym chcę się dzielić.

Karolina Krawczyk-Sharma (E-RYT 500, PRYT)

Praktykuję jogę od 17 lat. Specjalizuję się w jodze terapeutycznej, prenatalnej i powięziowej (yin). Dziewięć lat temu związałam się z Indiami, gdzie założyłam i współprowadzę międzynarodową szkołę Trimurti Yoga. Dziś jesteśmy w Indiach, na Bali i w Nowej Zelandii, a w przyszłym roku otwieramy filię na Filipinach i w Ekwadorze. Około 2700 absolwentów mojej szkoły uczy i praktykuje dziś jogę w ponad 50 krajach na 5 kontynentach.Nie wierzę w dogmy i sztywne podejście – ani w jodze, ani w nauczaniu. Wierzę, że joga może być wspaniałą praktyką dla każdego i wierzę, że to od nas – nauczycieli zależy, jak możemy ją dostosować i przekazać naszym uczniom, którzy mają różne potrzeby, różne ciała, różne wrażliwości. Dlatego zostałam trenerem i uczę, jak uczyć (siebie i innych), by joga była dostosowana do potrzeb ludzi i dawała nam wsparcie.Ukończyłam wiedzę o teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2010 roku prowadzę własną firmę edukacyjną. Pracuję jako pedagożka teatru, jestem twórczynią, współtwórczynią i koordynatorką wielu projektów edukacyjnych i artystycznych. Współpracowałam dotychczas m. in. z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, Instytutem Teatralnym.Każdą wolną chwilę spędzam z Mają (indyjski beagle), której bardzo podoba się w Polsce i która pomaga nam na wyjazdach z jogą!
Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.