zajęcia i warsztaty

 

 

Spotkajmy się na jodze :)

JOGA FLOW:

Zapraszam na regularne zajęcia JOGI FLOW, oparte na Vinyasie i Strali we wtorki (poziom open) i czwartki  (początkująca/łagodna) o 19:00 na Śniadeckich 17.

Kocham jogę, w której płynnie przechodzi się pomiędzy asanami, synchronizując ruch z oddechem. Dlatego zapraszam Was na jogę FLOW w samym centrum Warszawy :) Na zajęciach będziemy wykonywać najpierw dynamiczne sekwencje oparte na Powitaniach Słońca i pozycjach stojących, poprawimy równowagę i stabilizację centrum. W drugiej części skupimy się na pozycjach siedzących, które pomogą rozluźnić tyły ud i otworzyć biodra. Nie zabraknie wygięć do tyłu i pozycji odwróconych. Na koniec uraczymy się zasłużonym relaksem. Asany będą dostosowane do Waszych możliwości i samopoczucia. Oprócz tego, że będziemy płynąć przez sekwencje, zawsze znajdzie się chwila na wytłumaczenie poszczególnych pozycji.

Joga Flow relaksuje, uczy swobodnego, naturalnego poruszania się, ułatwia koncentrację na oddechu i poprawia nastrój, co bezpośrednio przekłada się na jakość codziennego życia.

Atmosfera na moich zajęciach jest raczej luźna, jestem otwarta na Wasze pytania i potrzeby. Staram się układać program tak, żebyście koncentrowali się na procesie, a nie na celu i jednocześnie robili postępy. Uważam, że joga to nie tylko sposób na szpagat czy bolące plecy, ale przede wszystkim cudowne narzędzie do poznania siebie i uzyskania spokoju w głowie. Tym chcę się z Wami dzielić.

Nie zastanawiaj się – chodź na jogę! Czeka nas super przygoda ♥

KIEDY:
wtorki 19:00 – 20:00
czwartki 19:00 – 20:00

GDZIE:

Śniadeckich 17, sala nr. 4
(niedaleko Metra Politechnika)

KARNETY:

40zł – pojedyncze wejście
140 zł – karnet na 4 zajęcia
220 zł – karnet na 8 zajęć

Karnety są ważne 4 tygodnie.

ZAPISY:

agata@poczujsielepiej.pl

 

STRALA YOGA  

Poniedziałek: 7:30 Strala Energize w Fitology

Środa: 18:30 Strala Energize w  Fitology 

Obowiązują zapisy: biuro@fitology.pl

 

WARSZTATY

WPROWADZENIE DO JOGI

Zapraszamy na warsztat, w trakcie którego będziecie mogli w spokojnym tempie zapoznać się z podstawowymi asanami i sekwencjami. Dowiecie się jaką rolę w jodze pełni oddech, uważność oraz rozluźnienie i relaks. Jakie korzyści przynosi praktyka i jakie błędy często popełniają początkujący. Czy ćwicząc jogę trzeba palić kadzidełka, znać sanskryt i “łączyć się z kosmosem”? Co współczesna nauka mówi na temat jogi?

Wpadajcie jeżeli nigdy nie staliście na macie, a chcielibyście spróbować, mieliście długą przerwę, chodzicie na różne zajęcia z doskoku lub praktykujecie z Youtubem i macie ochotę uporządkować wiedzę.

TERMIN:
– – – – – – – – – – – – – – – – – –

Niedziela, 2.02 – godz. 12:00 – 14:30

– – – – – – – – – – – – – – – – – –
KOSZT:
– – – – – – – – – – – – – – – – – –
Koszt warsztatu: 120 zł

Miejsce: FITOLOGY Klub jogi i fitnessu, ul. Siedmiogrodzka 1 (wejście od tyłu budynku)
Zapisy tylko mailowe przyjmuje recepcja Klubu FITOLOGY:
e-mail: biuro@fitology.pl
W odpowiedzi wyślemy mail ze szczegółami.

 ANATOMY Yoga Winter School

To 7-dniowe warsztaty, podczas których będziecie mogli nauczyć się anatomii człowieka w ujęciu funkcjonalnym, przydatnym we własnej praktyce, a także uczeniu jogi.

W programie sesje jogi flow oraz yin, warsztaty tematyczne skupione wokół anatomii i kinezjologii prowadzone przez fizjoterapeutkę, a także warsztaty nauczycielskie: jak wykorzystać wiedzę w praktyce?

Dla kogo:

nauczycieli jogi
przyszłych nauczycieli jogi
osoby zainteresowane jogą i chcące pogłębić swoją praktykę
nauczycieli różnych form ruchu
terapeutów

Program:

sesje jogi flow
sesje jogi yin
medytacje
ćwiczenia oddechowe/pranayama
prawidłowe ustawienie ciała w asanie
anatomia jogi – mięśnie, stawy, funkcje, fizjologiczny zakres ruchu
najczęstsze problemy z układem ruchu – przyczyny, zapobieganie, wspomaganie terapii
jak dbać o kręgosłup?
stabilizacja centralna i czucie głębokie
prawidłowy oddech i praca z przeponą
warsztaty nauczycielskie* (*dla zainteresowanych certyfikatem Yoga Alliance)
sesja Q&A

Pobyt rozpoczyna się 7 lutego (piątek) od godziny 14 (obiad) i kończy 13 lutego (czwartek) o 14.00;

Miejsce:

Zagroda Ojrzanów to miejsce położone wśród ostępów lasów Młochowskich, 30 km od Warszawy, z dala od miejskiego zgiełku.

Okoliczne tereny to wspaniałe trasy rowerowe i wiele szlaków pieszych. Często można spotkać tu jastrzębie, bażanty , czaple, sarny i daniele. Piętrowy dom: wnętrze przytulne, obrazy, stary kaflowy piec i wygodne meble. Z tarasów rozciąga się widok na okolicę: pastwisko owiec i kóz, wybieg koni i osła, dalej stawy o pow. 4 ha. Kuchnia serwuje pyszne wegetariańskie potrawy. Jogę będziemy praktykować w pięknej, przeszklonej sali.

http://www.zagroda-ojrzanow.pl/

Cena:

1990 zł

*100 zł zniżki dla osób, które uczestniczyły w poprzednich wyjazdach

Cena zawiera:

6 noclegów (pokoje 2-3 osobowe)
wyżywienie (3 wegetariańskie posiłki dziennie)
2 sesje jogi dziennie
warsztaty tematyczne i nauczycielskie
materiały szkoleniowe
certyfikat ukończenia kursu* ( 50 godzin, Yoga Alliance)
tutoring dla zainteresowanych

Aby otrzymać certyfikat ukończenia kursu (Yoga Alliance CEP – Continuing Education Program 50 godzin) uczestnicy muszą wziąć udział we wszystkich zajęciach oraz wykonać zadane prace domowe;
Certyfikat ukończenia kursu może być częścią dalszego, pełnego treningu nauczycielskiego (200 godzin Yoga Alliance
TTC)

Zapisy:

agata@poczujsielepiej.pl

Rezerwacja następuje po wpłacie 500 zł bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej na numer konta podany w mailu.

Prowadzące:

Karolina Krawczyk-Sharma (E-RYT 500, PRYT)

Praktykuję jogę od 17 lat. Specjalizuję się w jodze terapeutycznej, prenatalnej i powięziowej (yin). Dziewięć lat temu związałam się z Indiami, gdzie założyłam i współprowadzę międzynarodową szkołę Trimurti Yoga. Dziś jesteśmy w Indiach, na Bali i w Nowej Zelandii, a w przyszłym roku otwieramy filię na Filipinach i w Ekwadorze. Około 2700 absolwentów mojej szkoły uczy i praktykuje dziś jogę w ponad 50 krajach na 5 kontynentach.

Nie wierzę w dogmy i sztywne podejście – ani w jodze, ani w nauczaniu. Wierzę, że joga może być wspaniałą praktyką dla każdego i wierzę, że to od nas – nauczycieli zależy, jak możemy ją dostosować i przekazać naszym uczniom, którzy mają różne potrzeby, różne ciała, różne wrażliwości. Dlatego zostałam trenerem i uczę, jak uczyć (siebie i innych), by joga była dostosowana do potrzeb ludzi i dawała nam wsparcie.

Ukończyłam wiedzę o teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2010 roku prowadzę własną firmę edukacyjną. Pracuję jako pedagożka teatru, jestem twórczynią, współtwórczynią i koordynatorką wielu projektów edukacyjnych i artystycznych. Współpracowałam dotychczas m. in. z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, Instytutem Teatralnym.

Każdą wolną chwilę spędzam z Mają (indyjski beagle), której bardzo podoba się w Polsce i która pomaga nam na wyjazdach z jogą!

Zuzanna Lewandowska

Obecnie kończę studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. 3 lata temu zaprzyjaźniłam się z jogą, która była dla mnie ogromnym odkryciem i od tej pory nieustannie towarzyszy mi ona w moim życiu, pogłębiając i urozmaicając także moją pracę z pacjentami.

Szczegółowa wiedza z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki ruchu, którą zdobywam na studiach doskonale uzupełnia praktykę jogi, która staje się dla mnie narzędziem terapeutycznym służącym pracy nad sobą, a także pracy z osobami, które mają różne potrzeby, oczekiwania i możliwości.

Ruch towarzyszy mi od najmłodszych lat. Przeszłam przez wiele form aktywności i dyscyplin sportowych, ale to joga stała się tą podstawą od której zaczynam i do której wracam. W przyszłości chciałabym łączyć różne metody fizjoterapii z jogą, jak najlepiej pomagając pacjentom i pokazując im, że aktywność fizyczna może przynosić dużo radości, satysfakcji i lepszego samopoczucia.

Agata Ucińska

Jestem nauczycielką jogi. Szkoliłam się w Indiach – w szkole Trimurti Yoga (200h Yoga Alliance). Ukończyłam podyplomowe studia Relaksacja i joga na warszawskiej AWF. Brałam też udział w trzech edycjach Strala Intensive Training pod okiem Tary Stiles i Michaela Taylora w Berlinie oraz Londynie.

Kocham jogę, w której płynnie przechodzi się pomiędzy asanami, synchronizując ruch z oddechem. Joga Flow relaksuje, uczy swobodnego, naturalnego poruszania się, ułatwia koncentrację na oddechu i poprawia nastrój, co bezpośrednio przekłada się na jakość codziennego życia.

Atmosfera na moich zajęciach jest raczej luźna, jestem otwarta na pytania i potrzeby grupy. Staram się układać program tak, żeby uczestnicy koncentrowali się na procesie, a nie na celu i jednocześnie robili postępy. Uważam, że joga to nie tylko sposób na szpagat czy bolące plecy, ale przede wszystkim cudowne narzędzie do poznania siebie i uzyskania spokoju w głowie. Tym chcę się dzielić.

Żeby pogłębić wiedzę na temat ludzkiego umysłu i zachowania, studiuję psychologię na Uniwersytecie SWPS.

Prowadzę blog o jodze i świadomym życiu poczujsielepiej.pl oraz kanał na Youtubie.