Poczuj się lepiej (napis ozdobny)
dzięki

Poczuj się lepiej

Poczuj się lepiej tworzą Agata Ucińska, Zuza Lewandowska, Marcin Uciński

Dawno temu wymarzyłam sobie projekt, który poprzez połączenie wiedzy z różnych dziedzin, będzie odpowiadał na potrzebę zadbania o zdrowie – zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. 

Wykorzystujemy mądrość jogi, a także współczesną wiedzę z zakresu psychologii i fizjoterapii, żeby tworzyć treści, zajęcia, kursy oraz spotkania, które pomogą Ci zrozumieć lepiej swoje ciało oraz umysł, a także poprawić samopoczucie.  Być może czujesz, że jesteś w ciągłym biegu, masz dosyć sztywności i bólu pleców, wydaje Ci się, że masz mało energii i dokucza Ci niepokój – chętnie podzielimy się narzędziami, które mogą Ci pomóc.

Pewnego dnia pokochałam jogę

Agata Ucińska

Szukałam ruchu, który po kontuzji zastąpi mi taniec, a znalazłam sposób na spokój w głowie.  Gdy pojechałam na swój pierwszy kurs nauczycielski do Indii w 2013 roku, wiedziałam, że odkryłam swoją ścieżkę.  Każde wejście na matę jest inne, ale wszystkie pomagają poznać siebie poprzez obserwację myśli, reakcji i uczuć. Praktyka jednocześnie dodaje siły i uczy odpuszczenia. Pozwala zadbać o sprawność ciała, lepsze samopoczucie i więcej równowagi w życiu.

Od kiedy pamiętam interesowała mnie praca z drugim człowiekiem i właśnie tym zajmuję się od kilkunastu lat. Najpierw jako studentka, następnie pedagożka pracująca z dziećmi i ich rodzicami, potem nauczycielka jogi, a obecnie jako psycholożka. Uwielbiam spotkania, rozmowy, wymianę doświadczeń oraz wiedzy. Kiedy uczę jogi ważne jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni i przyjaznej atmosfery.

Kocham być w ruchu oraz pisać.  Interesuje mnie, co współczesna nauka mówi o jodze, medytacji i dbaniu o siebie. Bliska jest mi tematyka neuroróżnorodności (spektrum autyzmu/ADHD).

Jeśli chodzi o formalności – jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki na UW, studiów podyplomowych “Relaksacja i Joga” na warszawskiej AWF oraz psychologii na Uniwersytecie SWPS.  Ukończyłam kurs nauczycielski w Trimurti Yoga w Indiach (200 h Yoga Alliance), a także trzy edycje Strala Intensive Training z Tarą Stiles i Michaelem Taylorem.

Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć, warsztatów, wyjazdów oraz szkoleń. Razem z Karoliną Krawczyk-Sharmą, założycielką Trimurti Yoga, prowadzimy w Polsce szkolenia nauczycielskie. Współpracuję z Polskim Centrum Fitness prowadząc z Kasią Bigos szkolenie Yoga Wheel. Lubię również uczyć online – prowadzę kanał na YT oraz zajęcia na Zoomie. Współpracowałam z Panią Swojego Czasu tworząc dla Klubu PSC 6-miesięczną ścieżkę “Joga i uważność na co dzień”.

Na co dzień pracuję jako psycholog w oddziale psychiatrycznym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Prowadzę również warsztaty i spotkania psychoedukacyjne w gabinecie Psychoterra Cognita. Jestem uczestniczką 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. 

Agata Ucińska Poczuj się lepiej joga
Marcin Uciński Poczuj się lepiej joga fizjoterapia
Fizjomąż

Marcin Uciński

Oaza spokoju i najbardziej optymistyczny osobnik w  Poczuj się lepiej. Zwolennik holistycznego podejścia do człowieka. Jak sam mówi: 
Moja przygoda z fizjoterapią zaczęła się 17 lat temu. Najpierw pracowałem z osobami po urazach centralnego układu nerwowego. Pokazało mi to jak ważny dla codziennego funkcjonowania jest to system. Praca z dziećmi nauczyła mnie, jak wiele czynników wpływa na rozwój. Dzięki współpracy z zawodowymi sportowcami, przekonałem się, że granice często nie leżą tam, gdzie nam się wydaje. Spotkania z osobami borykającymi się z bólem chronicznym dostarczają mi kolejnych dowodów na to, że wszelkie informacje zapisane na naszym “dysku twardym” (czyli w mózgu) oraz to jak są przetwarzane, mają ogromny wpływ na zdrowie. Zaś badania naukowe i płynąca z nich wiedza dają mi wciąż nowe narzędzia do pracy.

Absolwent Fizjoterapii na Akademii Medycznej w Warszawie oraz licznych kursów, w tym jednego szkolenia nauczycielskiego jogi. W kontakcie z pacjentami empatyczny i uważny. W wolnych chwilach tropi fizjoterapeutyczne nowinki naukowe, wspina się oraz spędza czas na łonie natury. W Poczuj się lepiej tworzy treści, kursy i warsztaty. W razie kryzysu przekonuje Ucińską, że wszystko będzie dobrze. Na wizytę fizjoterapeutyczną możecie umawiać się do niego TUTAJ.