10 sposobów na sylwestra w domu

Wczoraj uraczyłam was wpisem z cyklu jak żyć. Dziś wyłączam tryb Paulo Coelho i pochylam się nad ważkim problemem spędzania sylwestra w domu. Stało się. Nikt cię nie lubi, tudzież ty nie lubisz nikogo. Ostatni dzień roku postanowiłeś spędzić w domowych pieleszach. Być może sam, być może z bliską osobą posiadającą równie ambiwalentny stosunek do cekinowej fety. Muszę przyznać, że taki scenariusz często gości w moim życiu.  Dlatego podzielę się dziś moimi nudnymi i niepopularnymi sposobami na spędzanie tego wieczoru.

IMG_2992

 1. Ubierz się jak gwiazda albo jak bej. Zależy w czym czujesz się komfortowo.
 2. Przygotuj potrawę, którą zawsze chciałeś zrobić, ale nie było okazji, czasu, składników.  Na przykład sushi, tort, indyjskie curry lub pierogi.
 3. Wypij dobre wino. Albo bezalkoholowe wino. Pierwsze doda szlachetności twojemu życiu, drugie jest zdrowsze i nie ma po nim kaca. Nie pij carlo rossi, uprzejmie proszę.
 4. Obejrzyj film. Raczej komedię, która wypełni twoje serce nadzieją, pocieszy, wprawi w ten sam nastrój, w który wprawiało za lat dziecinnych opakowanie krówek. Nie jedz krówek, żarłeś wszystkie zakazane rzeczy w święta, dziś obejrzyj film.
 5. Zagraj w szachy. Szachy są szlachetne jak czerwone, wytrawne wino.
 6. Przeczytaj książkę, na którą nigdy nie masz czasu, bo na przykład już ją kiedyś czytałeś. Ostatnio postanowiłam wrócić do Tuwima i padłam rażona zachwytem. Wiersze się sprawdzą, bo lektura nie zajmie ci całej nocy. To w końcu nie wieczorek literacki, a rytuał przejścia.
 7. Napisz maila do przyjaciela, z którym urwał ci się kontakt i zabierasz się do tego od 5 miesięcy. Wow, mail napisany w sylwestra!
 8. Słuchaj głośno obciachowych hitów z czasów młodości i wykonaj taniec radości, którego nie wypada czynić publicznie. To jedyny dzień w roku kiedy możesz to robić bez wyrzutów sumienia.
 9. Popłacz się ze wzruszenia na widok fajerwerków. Bo przecież nowy rok, nowe życie, nowy ty. Ale sam nie strzelaj, to źle robi kotom i psom. Nie chcesz zaczynać pięknego, magicznego i wyjątkowego roku mając na sumieniu zdrowie żywych stworzonek.
 10. Podsumuj i zaplanuj rok z tymi pytaniami: KLIK. Fajne!

Pod żadnym pozorem nie włączaj sylwestra z jedynką. W sylwestrze z jedynką mieszka Bazyliszek i o północy zamieni cię  w kamień mentalnej starości.

Życzę udanej zabawy!

 

4 thoughts on “10 sposobów na sylwestra w domu”

 1. uśmiechnęłam się czytając. :) Ja spędzam ze znajomymi tzw. nie-sylwestra lub anty-sylwestra jak go różni nazywają z 28 na 29 grudnia. Dlaczego? Bo któregoś razu wyszło tak, że każdy miał na Sylwestra zaplanowane już coś innego i nie mogliśmy się razem spotkać, więc ktoś rzucił takie hasło i nastała nowa tradycja. Tego normalnego sylwestra spędzam w tym roku w domu, wybawiłam się juz wystarczająco :))

  1. Agata Ucińska

   Moi znajomi też zawsze mają inne plany i jeszcze nigdy nie udało nam się nic sensownego zrobić. Zawsze mnie zastanawia dlaczego moi znajomi nagle w sylwestra mają jakichś innych znajomych :D

 2. Pingback: W 2015 zadbaj o siebie | Poczuj się lepiej

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *